West Ham’a olan kayıp, United’ın sorunlarının, Mourinho’nun Pogba ile gittikçe önemsiz ve kendini yenilgiye uğratan tartışmasından çok daha derinlere uzandığına dair daha fazla kanıt sağladı.

West Ham’a olan kayıp, United’ın sorunlarının, Mourinho’nun Pogba ile gittikçe önemsiz ve kendini yenilgiye uğratan tartışmasından çok daha derinlere uzandığına dair daha fazla kanıt sağladı.

Mourinho ile birbiri ardına jest siyasetinin bir bölümü. Birbiri ardına yanılmazlık çığlıkları. Suçu birbiri ardına saptırma girişimleri. Birbiri ardına aptalca küçük bir melodram. Birbirine somurtkan bakış. Birbiri ardına dikenli yorumlar.

Bazı insanlar yaraların iyileşmesine izin veriyor, ancak Manchester United patronu Jose Mourinho onlardan biri değil

Oyuncuları ile arasındaki güven ve saygıyı aşındırır. Ve büyük bir kaçınılmazlık ve ezici öngörülebilirlikle, United’ın şu anda karşı karşıya olduğu türden bir krize götürüyor.

West Ham’a olan kayıp, United’ın sorunlarının, Mourinho’nun Pogba ile gittikçe önemsiz ve kendini yenilgiye uğratan tartışmasından çok daha derinlere uzandığına dair daha fazla kanıt sağladı. 

Bu listeyle nereden başlayacağınızı bilmek zor, ancak bazı kulüp yöneticilerinin kupaları Tayland’daki traktör ortaklarından daha az önemsediği izlenimi, herhangi bir yer kadar iyi olabilir.

  • Manchester United çalışanları Jose Mourinho’nun olabileceğine inanıyor … Manchester United, kulüp içindeki savaşları durdurmalı veya … West Ham 3-1 Manchester United – ŞEYLER … West Ham 3-1 Manchester United: Marko Arnautovic ve Felipe …

480 paylaşım

Bu bağlamda, Pogba, Mourinho’nun Old Trafford’daki iş için yanlış adam olduğunu ve her zaman öyle olduğunu hala kabul etmek istemeyenler için uygun bir günah keçisi haline geldi. 

Fransa Dünya Kupası galibi, Mourinho Cumartesi günü Londra Stadyumu’nda onu değiştirdiğinde ve parçanın kötü adamını resmen kutsadığında United’ın gezici hayranları tarafından yuhalandı.

Gerçek şu ki, United’ın sefil erken sezonunu bozan kavga Pogba’nın hatası değil. Bunu anlamak gerçekten çok fazla düşünme zamanı gerektirmiyor.

Mourinho bir dövüş seçer ve sonra iltihaplanmasına izin verir, yavaş yavaş her şeye bulaşacaktır.

Bunun yerine kendinize son birkaç yılda kulüpte patlak veren internecine savaşlarında ortak paydanın kim olduğunu sorun ve bu Pogba değil.

Luke Shaw’u iki yıl boyunca kim yok etti? Paul Pogba değil. Kulüpteki diğer büyük yeteneklerden biri olan Anthony Martial’ı kim marjinalleştirdi? Paul Pogba değil. 

Bu sezon Brighton’ın yenilgisinden sonra Marcus Rashford’a kim sinsice kazı yapmayı hedefledi? Paul Pogba değil.

Ve geçen hafta Derby’nin ellerinde alçakgönüllü United’ın Carabao Kupası’nın ardından, Phil Jones ve Eric Bailly’nin penaltı atıcılar listesinde bir sonraki sırada olduğunu fark ettiğinde kalbinin çöktüğünü söyleyince kendi taraftarlarını bile korkutan kimdi? -dışarı? Doğru: Paul Pogba değil.

Son birkaç yılda, Mourinho’nun üzerinde birkaç önemli değişiklik oldu. En çarpıcı olanlardan biri, açık bir iç savaş tercihidir. 

Harika bir menajer olduğu zamanlarda, kaynayan tüm saldırganlığını rakiplerine, hakemlere ve UEFA’ya yönlendirirdi. Şimdi, çoğunluğunu kendi oyuncularına ve kulübün hiyerarşisine yönlendiriyor gibi görünüyor.

Cuma günü yine oradaydı ve kimsenin kulüpten daha büyük olmadığını söyleyerek, Pogba’da başka bir kazı olarak yorumlandı. Bir zamanlar Mourinho, Özel Olan’dı. Şimdi o Acı Olan’dır. 

Sanki kaybettiği güçler ve Pep Guardiola ve Jurgen Klopp gibi daha canlı, pozitif, enerjik yöneticiler tarafından ele geçirilme şekli için acı çekiyor gibi.

Bazen, yükselen öz saygısından bıkmış oyunculardan intikam alıyormuş gibi hissediyor. Mourinho, pek çok büyük menajer gibi bir oyuncu ama seyircisi inançsızlığını askıya almayı bıraktı. 

Paul Pogba değil Mourinho, kulüpte Anthony Martial gibi büyük yetenekleri marjinalleştirdi.

Kendi safrasında boğuluyor ve United bu yüzden acı çekiyor. Acı içinde Mourinho, onunla birlikte büyük bir sopayı sürüklüyor.

United patronu, kazılarını Shaw, Martial, Jones ve Bailly’ye hedeflerken bundan paçayı sıyırdı.bahsegel nasil site Karşı koyacak güce veya profile sahip değillerdi. 

Ancak Pogba, sosyal medyada devasa bir varlığı olan kendine güvenen bir adamdır ve kendini savunmaktan korkmaz. Ve başkalarını da kendine çeken bir kişiliği var. Yine de, Mourinho bir dövüşü çok ileri götürmüş gibi görünüyor.

Pogba ile ilgili sorunlar ne olursa olsun, onları ağırlaştırmak değil düzeltmek Mourinho’nun görevidir. Fransız, United’ın yıldız varlığı, en pahalı imzaları ve potansiyel olarak en büyük yetenekleri.

Ondan en iyi şekilde yararlanmak Mourinho’nun görevi. Psikologlar bunun asla çocuğun suçu olmadığını söylüyor. Asla oyuncunun suçu da değildir. Nasıl yönetildiği bu.

Belki Pogba, Barselona’ya gitmek istiyor. Yani? Onu kalmaya ikna etmenin Mourinho’nun işi olabileceğini hiç düşündün mü? Birçok insan Eden Hazard’ın Real Madrid’e gitmek istediğine inanıyor. 

Hatta Belçika ve İngiltere arasındaki Dünya Kupası üçüncü play-off’undan sonra bile ima etti. Ancak Chelsea menajeri Maurizio Sarri ona savaş ilan etmedi. Onu besledi. 

Ve Tehlike nasıl tepki verdi? Son dört günde Liverpool’a attığı iki gol size bir fikir verebilir.

Mourinho bunu anlayamıyor gibi görünüyor. Ya öyle ya da istemiyor çünkü narsisizmi ona izin vermiyor. Bu artık bir oyuncu oyunu. Tüm gücü elinde tutuyorlar ve akıllı yöneticiler bu dinamik içinde çalışmanın bir yolunu buluyor. 

Mourinho her zaman bir kavga çıkarmak istiyor gibi görünüyor. Bu 20 yıl önce işe yarayabilirdi ama şimdi işe yaramayacak.

Mourinho her zaman bir kavga çıkarmak istiyor gibi görünüyor ama bu gün ve çağda işe yaramayacak

Pogba ile çalışın ve size Dünya Kupası’nı kazanmanıza yardımcı olacak ve Premier Lig’i kazanmanıza yardımcı olabilecek bir yetenek kazanın. Onu küçültmeye çalışın, toplum içinde onu küçümsemeye çalışın ve sadece kulübe zarar verebilecek bir çatışma yaşayacaksınız.

Bunların hiçbiri Pogba’nın United’dan daha büyük olduğu anlamına gelmez. Ancak şu anda yönetim kurulu başkan yardımcısı Ed Woodward’ın endişelerinden biri, diğer seçkin oyuncuların Pogba’ya nasıl davranıldığına bakacakları ve Mourinho tarafından yönetilen bir düzenin parçası olmak istemediklerini düşünecekler.

Mourinho ve Pogba arasındaki ayrılığın Birleşik soyunma odasında bölünmelere yol açtığına dair söylentiler zaten var ve etkilenmemiş bir oyuncu kitlesi oyuncuya doğru yöneliyor. 

Bu, United’ın Derby’ye kayboldukları sırada neden bu kadar kötü olduğunu açıklamaya yardımcı olabilir.

Bundan sonra Sky Sports’un uzmanlarından Darren Bent, Carabao Kupası kravatından sonra Derby oyuncularının Frank Lampard için umutsuzca kazanmak istiyormuş gibi göründüklerine dikkat çekti. United takımında patronlarını memnun etmek için aynı arzuyu görmedi.

Pek sürpriz değil, değil mi? Mourinho ve Pogba’nın birbirine baktığı ve diğer herkesin diğer tarafa bakmaya çalıştığı United antrenmanının bu anlık görüntüsü, işlevsizliğin bir resmiydi. 

Roundheads, Cavaliers ile tanışır. O karanlık tablonun merkezinde Mourinho, ağlarken o acıyı seçiyordu.

 

Wembley’in Shahid Khan’a satışı, FA’ya ilerleme için bir darbe vurma şansı veriyor 

FA kurulu, geçen hafta, Wembley stadyumunun 600 milyon sterlin karşılığında Fulham ve Jacksonville Jaguar’ın sahibi Shahid Khan’a satılmasını ilke olarak onayladığında, duygu yerine rasyonellik kararı aldı.

Satışa yönelik içgüdüsel itirazları ve futbolun evinin ulusa ait olması gerektiği fikrini anlıyorum, ancak gerçek şu ki, Wembley, tarihinin büyük bir kısmı boyunca özel mülkiyete aitti ve yine böyle olmasının dehşeti olmamalı.

Amaç, toplanan paranın tabandan gelen futbola harcanmasıdır ve bu gelirin temsilcilerin ücretlerinden veya Premier Lig ödül parasındaki indirimlerden gelmesi tercih edilir olsa da, bu seçenekler FA’nın kapsamına girmez. hediye.

Konu bu ay FA Konseyine gidecek. Geçmişte değişimin önünde bir engeldi. Şimdi ilerleme için bir darbe vurma şansı var.

 

Bir adamın en iyi otomobilde olmadığı sürece sürücü unvanını kazanmasının imkansız olduğu, Formula 1’de sıklıkla dile getirilen bir eleştiridir. 

Sezon, Rusya Grand Prix’iyle evine girerken ve Ferrari’nin en iyi arabaya sahip olduğu algısı devam ederken, Lewis Hamilton bu teorinin yanlış olduğunu kanıtlamanın eşiğinde. 

Nedense ondan şüphe etmeye devam edenler için, geçirilen başka bir büyüklük sınavını kabul etmek zorunda kalacaklar.

Lewis Hamilton’dan şüphe edenler için, geçilen başka bir büyüklük testini kabul etmeleri gerekecek.

  • Manchester United çalışanları Jose Mourinho’nun … Manchester United’ın kulüp içindeki savaşları durdurması gerektiğine inanıyor ya da … West Ham 3-1 Manchester United – SİZİN ŞEYLER … West Ham 3-1 Manchester United: Marko Arnautovic ve Felipe …

480 paylaşım

Bir Dünya Kupası elemeleri, yerel eğlence merkezi halı sahasını işe alan 22 ofis çalışanıyla daha yakın benzerlik gösterdiğinde, İngiltere yöneticisi için değer muhtemelen her zaman sınırlı olacaktır.

Ancak Gareth Southgate, standartlarda bir yükselme vaadini yerine getirmede başarısız olduktan sonra daha fazla eleştiriyi kabul etmek zorunda kalacak ve sağanak yağmurda ayakta durmayı, Vilnius’ta olmak için iyi para ödeyen 1.800 talihsiz İngiliz ruhuna belirsiz bir şekilde değersiz kılacak bir şey.

İngiltere’nin taraftarlarının yine de takımlarını alkışladıkları gecenin belki de en dikkat çekici anıydı. Önceki 90 dakikanın çoğunu onlarla alay ederek geçirdiklerinde bu olağanüstü bir cömertlik eylemiydi. ‘Tıpkı Brezilya’yı izlemek gibi’ diye ilan ettiler, ikinci yarının ortasında, gerçek şu ki, izleyicilerin üstü kapalı bir tribün olmadan verdikleri yeşil ve sarı pançolarla daha çok Brezilya’ya benziyorlardı.

Harry Kane, Pazar günü yağmurla ıslanan Vilnius’ta Dele Alli’ye yapılan faulün ardından İngiltere’ye 27. dakikada ceza verdi.

Kane, Litvanya’yla yüzleşmek için İngiltere’yi sinirlendirmek için sol taraftaki direkten ceza aldı.

Alli, Ovidijus Verbickas tarafından zıplayan bir topun peşinden koşarken parçalandı ve Kane’e gol çetesini ekleme şansı verdi

Kaptan Kane, kötü havalarda korkunç bir maç izlemek için seyahat eden 1.800 İngiltere taraftarını alkışlamada oyuncularını yönetiyor

İngiltere, Southgate için daha faydalı olması gereken maçlarda önümüzdeki ay Wembley hazırlık maçlarında Almanya ve Brezilya ile oynayacak.

  • Dünya Kupası Elemeleri SONUÇ- İngiltere 1-0 Litvanya artı … Şili 0-4 İngiltere: Young Lions, U17 Dünya Kupası kampanyasına sahip … İngiltere, Harry Winks ve Harry Maguire’a ilk çıkışlarını yapmaya hazır … 2018 Dünya Kupası elemeleri: Gidiyor final turuna … Jamie Vardy, tekne yolculuğunun tadını çıkarırken güneşte Corona içiyor … Marouane Fellaini, Manchester United’ın …

5 bin hisse

OYUNCU DERECELENDİRMELERİ 

Sami Mokbel tarafından 

Litvanya (5-1-3-1): Setkus 6; Andriuskevicius 6.5, Girdvainis 7, Zulpa 7, Klimavicius 6.5, Borovskij 6; Verbickas 5.5; Slivka 5.5 (Chvedukas 90), Novikovas 5.5, Sernas 5 (Matulevicius 76); Cernych 6

Kullanılmayan aboneler: Zubas, Cerniauskas, Freidgeimas, Kijanskas, Mikuckis, Silenas, Vaitkunas, Papsys, Spalvis, Valskis

Rezerve edildi: Slivka 54

Yönetici: Edgaras Jankauskas 5.5 

İngiltere (3-4-2-1): Butland 7; Keane 6, Stones 6.5, Maguire 6.5; Trippier 6, Henderson 6, Winks 7.5, Cresswell 6.5; Alli 6.5 (Lingard 81), Rashford 6 (Sturridge 72); Kane 7

Kullanılmayan aboneler: Forster, Pickford, Smalling, Walker, Cahill, Livermore, Dier, Oxlade-Chamberlain, Sterling, Defoe

Hedef: Kane pen 27

Yönetici: Gareth Southgate 6.5 

Hakem: Orel Grinfeld (ISR) 6

ANNE: Göz Kırpıyor

Daha fazla istatistik ve gerçek için buraya tıklayarak özel EŞLEŞME BÖLGESİ hizmetimizi ziyaret edin.

İlan

Bu yarışmanın arifesinde Southgate, oyuncularını ‘Pique, Ramos, Neuer ve Kroos’ kalitesine sahip bireyler tarafından belirlenen seviyeye ulaşmaya davet etti. Ancak tek yaptıkları, menajerlerinin haklı olduğunu kanıtlamaktı. Çoğunluğu o sınıfa yakın bile değil.

İstisnalar var ve Southgate, tarafının istediği kadar etkili bir şekilde dolu bir savunmayı bir kez daha çözemediğini kabul etse bile, birkaç pozitif üzerinde düşünmek isteyecektir. Bu kampanyada yinelenen bir tema olduğunu kabul edecek kadar dürüsttü.

Southgate, en azından İngiltere kaptanlığının Harry Kane’i uluslararası futbolun genç Tottenham meslektaşını etkilediği kadar etkilemeyeceğinden emin olabilir.

Harry Winks için bu, uluslararası düzeyde en yetkin bir çıkış oldu, 21 yaşındaki oyuncu, üst düzey uçuş deneyiminden yoksunluğunu gizleyen bir güven ve soğukkanlılıkla performans sergiledi.

Bunun şimdiye kadar yaptığı dört Premier Lig maçından çok daha az ürkütücü hissetmesine yardımcı oldu, ancak bu yine de rekabetçi bir İngiltere maçıydı ve Winks, siyah çizmeleriyle kendine iyi bir hesap verdi.

Mauricio Pochettino’nun neden ona ‘Küçük Iniesta’ dediğini ve İngiltere’nin orta saha oyuncuları arasında giderek daha nadir hale gelen bir şeyi açıklayan bazı zarif küçük dokunuşlar vardı – ara sıra ileri pas.

Kaptan kol bandını giyen forvet, benzer şekilde tatmin edici bir akşam geçirdi ve Dele Alli’deki faulden yararlanarak 27. dakikada mükemmel bir penaltı kazandı. Sol taraftaki direğin içini sıyırması Kane’in güveninin bir ölçüsüdür. 

Kane’in altı İngiltere maçında yedinci golüydü ve ülkesi için 23 isteka 12’nci golüydü, aynı zamanda kaptan olarak dört maçında beşinci oldu ve şimdi arka arkaya dört deplasman maçında gol attı.

Tottenham Hotspur kulübü için daha önce sadece dört başlangıç ​​yapmış olmasına rağmen Harry Winks’e İngiltere’ye üst düzey bir başlangıç ​​verildi.

Harry Maguire ayrıca rekabetçi uluslararası ilk çıkışını yaptı ve neredeyse beş dakika içinde gol attı ancak kafa vuruşunu kaçırdı

Oyun, Kieran Trippier gibi uç oyuncuları etkilemek için bir şans olarak kullanıldı ve İngiltere zaten hak kazandı.

Kane ilk yarıda alanın kenarından bir şut attı; İngiltere, LFF Stadyumu’nda alışılmadık bir 3-4-3 dizilişinde sıralandı

Michael Keane, bölgenin kenarından iyi şutlu bir voleybolla 25. dakikada İngiltere’ye neredeyse öne geçti, ancak ıskaladı.

Bunu yapacak son forvet, belirli bir Alan Shearer’dı ve Southgate, Kane’in bir lideri belirlemeye çalışırken sorumluluğu bu kadar kolay taşıdığı gerçeğinden cesaret almalı.

Bir takımı belirlemek daha zor olmaya devam ediyor ve taktiksel deneylere – özellikle üç kişilik savunmaya – rağmen bu, Southgate’e Harry Maguire’ı ilk kez görmesine izin vermenin ötesinde pek bir şey söylemezdi. Marcus Rashford korkmadan performans sergileyen az sayıdaki oyuncudan biri olmaya devam ediyor, genç Manchester United forveti Pazar gecesi repertuarına Cruyff dönüşü ekliyor.

Jack Butland, Joe Hart’a fazlasıyla değerli bir yardımcı olduğunu kanıtladı. Stoke kalecisi nispeten sessiz bir gece geçirdi ve dağılımını iyileştirmesi gerekiyordu, ancak gerektiğinde, en azından Michael Keane’i muhteşem bir kendi kalesine gol atma cahilinden kurtarırken bunu yaptı.

Alli, iç saha kalecisi Ernestas Setkus için sorun yaratan derin bir orta ile topu eve yönlendiremiyor.

Marcus Rashford, Vytautas Andriuskevicius’u test etmek için hızını kullanarak İngiltere’nin ön üçünün sağından başladı.

Rashford, Vilnius stadyumundaki suni çimde takla attıktan sonra İngiltere sağlık personelinden tedavi görüyor

İngiltere ilk devreyi domine ederken, Kane ve Alli topa doğru ilerlemeye çalışıyorlar ve çok fazla başarı elde edemiyorlar.

Perşembe günkü Slovenya galibiyetinde yerini koruyan birkaç İngiliz oyuncusundan biri olan Jordan Henderson, topu kontrol ediyor

Winks ilk golüne yaklaştı, ikinci yarının başındaki şutunu İngiltere bir saniye aradığında oldukça geride kaldı.